شربت برنج چیست و چه خواصی دارد؟

شربت برنج چیست؟

شربت برنج چیست و چه خواصی دارد؟


یکی از انواع شیرین کننده های طبیعی، شربت برنج (قهوه ای) میباشد. احتمالا خیلی از شما ها حتی اسم آنرا نشنیده اید. در ادامه با امیلدان همراه باشید.

شربت برنج (قهوه ای) چیست؟ + تاریخچه

این شربت از برنج قهوه ای تهیه می شود که البته با آنزیم پخته می شود. این آنزیم غلات نشاسته موجود در برنج را تجزیه می کند تا واحدهای قند کمتری مانند مالتوز حاصل شود. از این رو این شربت دارای طعمی سبک و شیرین مانند عسل است اما کمتراز عسل شیرین می باشد. حدود ۱ فنجان این شربت برابر با ۱ فنجان شکر معمولی است. به همین دلیل از این شربت به عنوان جایگزین قند در پخت و پزها و سس ها استفاده می شود.

به طور سنتی، این شربت با استفاده از یک دستور العمل متفاوت تهیه می شود. در هنگام پخت برنج باید چند دانه جو به برنج اضافه کرد. دانه جو آنزیم های لازم برای هضم کربوهیدرات ها، پروتئین ها و چربی های موجود در برنج قهوه ای را تأمین می کند. همچنین محلول سفت و مایع غلیظ  میشود که این آنزیم باعث می شود یک شربت کم رنگ و شیرینی از برنج تولید شود.

آیا این شربت برای بدن مفید است؟

تحقیقات بسیار کمی در مورد این شربت وجود دارد و ارزش غذایی بالای آن باعث شده تا این شربت انتخاب بهتری نسبت به سایر شیرین کننده ها باشد. به همین دلیل است که این شربت تنها به نوعی از غذاها اضافه می شود.

طبق مطالعات اخیر، آرسنیک در این شربت کشف شده است. مقدار آرسنیک به اندازه نوشیدن ۰٫۰۱ میلی گرم در لیتر می باشد. میزان آرسنیک در غذاهای فاقد برنج از ۸ تا ۲۷ ppb است در حالی که در غذاها یا شیرین کننده هایی که حاویم واد برنج بودند از ۲۳ تا ۱۲۸ ppb است. این بدان معناست که نمی توان مقدار آرسنیک برنج را نادیده گرفت. در حقیقت، برنج قهوه ای آرسنیک بیشتری نسبت به برنج سفید دارد و دلیل آن این است که آرسنیک دردانه های آن تجمع بیشتری دارد. به همین دلیل غلات و سایر محصولات ساخته شده از برنج قهوه ای آرسنیک بسیار زیادی دارد.

ثبت نظر