آیا دوباره گرم کردن برنج ضرر دارد؟

دوباره گرم کردن برنج

آیا دوباره گرم کردن برنج ضرر دارد؟


یک باور مشترک بین اکثر افراد وجود دارد که هرگز نباید برنج را دوباره گرم کرد. با این حال، این باور درست نیست. در این مقاله سعی شده به این مورد پرداخته شود که آیا دوباره گرم کردن برنج خوب است یا خیر. گرم کردن برنج نسبت به بعضی از غذاهای دیگر مشکل ساز است زیرا ممکن است حاوی باکتری به نام باسیلوس سرئوس باشد که در فرایند مجدد گرم کردن به وجود می آید.

این باکتری غالباً علت مسمومیت غذایی از برنج پخته شده است که معمولاً باعث اسهال و استفراغ می شود و در افرادی که مشکلات بهداشتی دارند عوارض شدیدی ایجاد می کند. بنابراین اگر افراد دستورالعمل های ایمنی مواد غذایی را به درستی رعایت نکنند، باکتری ها روی برنج پخته شده رشد کرده و فرد را بیمار می کند. با این حال استفاده صحیح می تواند از بروز بیماری جلوگیری کند. آیا دوباره گرم کردن برنج خوب است؟

طرز صحیح گرم کردن دوباره برنج

وزارت کشاورزی آمریکا (USDA) بهترین روش های طبخ، نگهداری و مجدداً گرم کردن مواد غذایی از جمله برنج را بطور صحیح ارائه داده است که در زیر به آنها اشاره شده است: دست ها را خوب بشویید همیشه دست ها را قبل از تهیه و پخت غذا کاملاً بشویید. برنج را به طور صحیح بپزید هنگام پخت برنج، اطمینان حاصل کنید که دمای آن به درجه حرارت بالا نرسد، دما باید بین ۴۰ تا ۱۴۰ درجه فارنهایت باشد تا باکتری ها به سرعت رشد نکنند و بلافاصله بعد از پخت برنج سرو شود. باقیمانده برنج را به سرعت خنک کنید برای کاهش بیشتر رشد باکتری ها باید سریعاً برنج را خنک کرد مابقی برنج را در ظرفی درپوش دار قرار دهید بهتر است برنج اضافی را که هنوز گرم است مستقیماً درون یخچال یا فریزر بگذارید. برنج یا هر وعده غذای گرم را بیش از ۱ ساعت در بیرون یخچال قرار ندهید باقیمانده برنج را در مکانی مناسب ذخیره کنید.

دوباره گرم کردن برنج

باقیمانده برنج در یخچال بعد از ۳ الی ۴ روز دور ریخته شود. پس از گذشت ۳ تا ۴ ماه مواد باقی مانده باید دور ریخته شود. مواد غذایی را در دمای مطمئن نگهداری کنید. به عنوان مثال دمای اتاق ۹۰ درجه فارنهایت است که دمای ایده آل برای رشد باکتری ها است همانطور که می دانید باکتریها به سرعت بین ۴۰ درجه و ۱۴۰ درجه فارنهایت رشد می کنند. غذاها را در دمای ۴۰ درجه فارنهایت و پایین نگه دارید و اطمینان حاصل کنید که یخچال در این دما پایین تر از آن باشد. هر باقی مانده برنجی را که بیش از ۲ ساعت در دمای اتاق نگهداری شود، باید دور ریخته شود.

برنج را در یک قابلمه با ۱-۲ قاشق غذاخوری کره یا روغن قرار دهید. برای هر فنجان برنج ۱-۲ قاشق غذاخوری آب اضافه کنید و درب قابلمه را ببندید اجاق گاز را روی حرارت متوسط ​​قرار دهید و برنج را به طور مداوم هم بزنید. برای اطمینان از اینکه دمای داخلی قابلمه حداقل ۱۶۵ درجه فارنهایت باشد از دماسنج استفاده کنید. خوردن برنج تا زمانی که خنک شود و به درستی ذخیره شود، بی خطر است. پیروی از این مراحل خطر مسمومیت غذایی را کاهش می دهد. بیش از یکبار برنج را مجدداً گرم نکنید زیرا این مسئله خطر مسمومیت غذایی را بیشتر می کند.

دوباره گرم کردن برنج در صورتی که درست انجام شود بی خطر است. در هر حال زمان پخت و پز، ایمنی و بهداشت مواد غذایی ضروری است. مراحل خاص بالا، رشد باکتری ها را کاهش داده و خطر مسمومیت غذایی را از خوردن برنج مجدد گرم شده محدود می کند.

ثبت نظر