تهیه فرنی با آرد برنج

فرنی با آرد برنج

تهیه فرنی با آرد برنج


یکی از بهترین دسرهای ایرانی فرنی است. فرنی در انواع مختلف پخته می شود مثلا فرنی آرد نشاسته یا “فرنی آرد برنج” که خوشمزه ترین و مقوی ترین آن ها فرنی با آرد برنج است، که به دلیل آسان بودن پخت و در دسترس بودن مواد اولیه مصرف بسیار بالایی دارد. می تواند به عنوان یک میان وعده یا صبحانه صرف شود. برخی آن را به صورت گرم و برخی به صورت سرد مصرف  کنند. برای افطاری  در ماه مبارک رمضان، این نوع فرنی بسیار تهیه و مصرف می شود و طرفداران بسیاری در این ماه دارد. زیرا فرنی غذایی مقوی می باشد و می توان گفت یک وعده غذایی کمکی برای کودکان است. ما در مقاله پایین طرز تهیه فرنی با آرد برنج را در اختیار شما قرار می دهیم تا دسری خوشمزه را برای افطار و برای کودکان خود آماده کنید.

مواد لازم

۲ لیوان شیر

۲ قاشق غذاخوری آرد برنج

۴ قاشق غذاخوری شکر

۱ قاشق غذا خوری گلاب

نصف لیوان آب

فرنی با آرد برنج

طرز تهیه

فرنی را می توان به روش های مختلفی تهیه کرد. یکی از بهترین روش ها به این صورت است که، شیری که تهیه کرده اید را درون قابلمه بریزید، سپس آب و آرد برنج را به شیر اضافه کنید و روی حرارت ملایمی قرار دهید. در این زمان باید به صورت مکرر مواد داخل قابلمه را به هم بزنید، زیرا با لحظه ای غفلت کردن امکان دارد که آرد در شیر به صورت کامل حل نشود و به حالت گلوله ای تبدیل شود. پس از به جوش آمدن شیر باید بیشتر به هم بزنید. سپس بعد از چند دقیقه با کنار گذاشتن قابلمه از روی حرارت، و اضافه کردن شکر و گلاب به مواد درون قابلمه، دوباره آن را روی حرارت  قرار می دهید.

همچنان کار قبلی را ادامه دهید و مواد را خوب به هم بزنید تا فرنی به قوام لازم برسد. بعد از این مرحله، باید توجه داشته باشید که وقتی فرنی را از روی اجاق گاز بر می دارید میزان سفتی فرنی به گونه ای باشد که نه سفت شدید بوده و نه شل و روان، زیرا وقتی فرنی را در یخچال قرار دهید و سرد شود حالتی سفت به خود می گیرد. پس از برداشتن از روی حرارت، فرنی را در ظرف های دلخواه می ریزید.

نکته

در صورت تمایل به فرنی سرد آن را در یخچال قرار دهید، اما باید به این نکته توجه داشته باشید که اگر بلافاصله از روی حرارت برداشته و در یخچال قرار دهید احتمال این که بعدا فرنی آب بیندازد  وجود دارد . پس در نتیجه اگر به فرنی سرد علاقه دارید ابتدا در محیط خانه کمی به دمای معتدل برسد سپس در یخچال قرار دهید. اما اگر به فرنی گرم و نیمه سرد علاقه دارید در فضای بیرون یخچال قرار دهید تا به حالت معتدل برسد و سپس میل نمایید. هم چنین باید دقت کرد که مصرف فرنی بعد از وعده غذایی، عوارض زیان باری همانند بالا رفتن تری گلیسیرید و افزایش وزن دارد.

برچسب ها:,

  1. اکرم

    همونطور که داخل مطلب گفتین نباید فرنی داغ رو برای خنک شدن داخل یخچال گذاشت و باید بزاریم بطور عادی و در دمای اتاق خنک تر بشه.

  2. سیما

    فرنی که از خوبای دسر ایرانیه. من که فوق العاده طرفدارشم. ممنونم از سایت خوبتون


ثبت نظر